Boston City Hall powiewa w środę chrześcijańską flagą, ale prośba o flagę Satanic Temple nadal nie została zatwierdzona

Boston City Hall powiewa w środę chrześcijańską flagą, ale prośba o flagę Satanic Temple nadal nie została zatwierdzona

Chrześcijańska flaga została podniesiona w środę na Boston City Hall Plaza po tym, jak sąd Najwyższy USA orzekł, że Boston naruszył prawa do wolności słowa, gdy odmówił wywieszenia flagi grupy. Jednak kolejna prośba o flagę wciąż czeka na zatwierdzenie.

W maju Satanic Temple złożył wniosek o podniesienie jednej ze swoich flag w Bostonie po orzeczeniu Sądu Najwyższego na podstawie wniosku Camp Constitution, chrześcijańskiej organizacji z siedzibą w New Hampshire.

„Wolność religijna jest podstawą demokracji, a wolność religijna zależy od neutralności punktu widzenia rządu” – powiedział wcześniej w oświadczeniu Lucien Greaves, współzałożyciel The Satanic Temple. „Kiedy urzędnicy publiczni mogą preferować pewne religijne punkty widzenia nad innymi, nie mamy wolności religijnej, mamy teokrację”.

W tym momencie miasto poinformowało, że program podnoszenia flagi został zawieszony 19 października 2021 r.

Ale w tym tygodniu powrócił z podniesionym flagą chrześcijańskiej flagi z czerwonym krzyżem. Został podniesiony około 11 rano i można go było zobaczyć osobiście oraz na Facebook Live by Liberty Council.

Greaves potwierdził, że miasto nie odpowiedziało na ich prośbę w sprawie prośby Satanistycznej Świątyni.

Miasto poinformowało MassLive, że nie ma żadnych aktualizacji dotyczących prośby Satanistycznej Świątyni i że ich wniosek został złożony w czasie, gdy program był zawieszony. Ale nie określił dalej różnicy między tymi dwoma wnioskami.

Świątynia satanistyczna, która otworzyła swoją pierwszą oficjalną siedzibę w Salem w 2016 roku, a jej członkowie nie postrzegają szatana jako złej postaci, ale jako kogoś, kto ośmielił się kwestionować autorytet. Grupa opowiada się głównie za oddzieleniem kościoła od państwa i jest znana z prób umieszczenia swojego jednotonowego posągu bożka z głową kozła obok pomnika 10 przykazań na terenach publicznych.

Świątynia satanistyczna również obecnie pozywa Boston po tym, jak rada miejska odmówiła ich grupie wygłoszenia inwokacji na początku spotkania.

Pozew został złożony w 2021 r. Po tym, jak Satanic Temple co najmniej trzykrotnie poprosił o otwarcie inwokacji, podał WBUR. Zamiast tego powiedziano im, że rada nie przyjmuje próśb. Ale polityka rady pozwala każdemu członkowi rady zaprosić mówcę, aby wygłosił modlitwę otwierającą przed każdym spotkaniem, powiedziała organizacja WBUR.

Proponowane rozporządzenie zostało również złożone we wtorek w związku z podnoszeniem flagi w Bostonie, co wymagałoby uchwały Rady Miejskiej lub proklamacji burmistrza.

„Proponowane rozporządzenie umożliwi miastu dalsze świętowanie podniesienia flagi przy jednoczesnym przestrzeganiu niedawnej decyzji Sądu Najwyższego USA” – czytamy w oświadczeniu.

Trzech członków Rady Miasta Bostonu — prezydent Ed Flynn, Kenzie Bok i Ruthzee Louijeune — złożyło wniosek o zmianę zasad, jak wynika z komunikatu prasowego biura burmistrza Michelle Wu.

Flynn powiedział, że flagi wzniesione na City Hall Plaza powinny „odzwierciedlać i celebrować wartości naszego miasta” i powiedział, że rozporządzenie określi formalny proces.

„Mamy bogate miasto o różnych ludziach i pochodzeniu etnicznym, które chcemy świętować, pracując nad podnoszeniem poziomu społeczności” – powiedział Louijeune. „To rozporządzenie dotyczące podnoszenia flagi wyjaśnia i kodyfikuje proces podnoszenia flagi oraz przesłania, które jako miasto chcemy przekazać za każdym razem, gdy podnoszona jest ceremonialna flaga”.

Powiązana zawartość:

About Kampreto Nakaya

Check Also

Berita Reveals Reasons For Ending Marriage With Nota Baloyi

Berita Reveals Reasons For Ending Marriage With Nota Baloyi

Berita Reveals Reasons For Ending Marriage With Nota Baloyi Berita Ends Marriage With Nota Baloyi: …