Bruce Schwoegler, meteorolog WBZ od 33 lat, umiera w wieku 80

Bruce Schwoegler, meteorolog WBZ od 33 lat, umiera w wieku 80

Bruce Schwoegler, którego twarz przez dziesięciolecia oświetlała ekrany milionów telewizorów WBZ-TV, gdy zagłębiał się w tygodniową prognozę pogody, zmarł.

Były człowiek od pogody pracował w bostońskiej stacji przez 33 lata i stał się trwałą osobowością zarówno jako najwyżej oceniany meteorolog, jak i reporter naukowy. Miał 80 lat, kiedy zmarł w czwartek rano, poinformował WBZ.

Miał afazję, zaburzenie językowe spowodowane uszkodzeniem mózgu, które wpływa na mowę mówioną i pisemną, zgodnie z postem na Facebooku napisanym przez jego córkę Mel White. Stan ten utrudniał komunikację z nim. Zauważyła jednak, że „jego zrozumienie, hałaśliwy śmiech i większa niż życie osobowość pozostały nienaruszone, dzięki czemu mógł żyć energicznie do samego końca”.

„Mój tata nauczył mnie tak wielu rzeczy przez całe życie i to nigdy się nie skończyło. Kiedy jego wspomnienia wyblakły, a przyszłość nie była myślą, pokazał mi, że wszystko, co naprawdę mamy gwarantowane, to teraźniejszość. A swoją śmiercią pokazał mi, że odejście można dokonać z wdziękiem, pięknem i odwagą” – napisał White.

„Bardzo mi go brakuje. Kiedy nadchodzi koniec, nigdy nie ma dość czasu. Ale mam pociechę, wiedząc, że jego dziedzictwo jest głęboko zakorzenione w naszej rodzinie i żyje we wspomnieniach milionów telewidzów WBZ, którzy co wieczór witali go w swoich domach” – kontynuowała.

Schwoegler, zdobywca nagrody Emmy, meteorolog, który zasłużył sobie na miejsce w Massachusetts Broadcasting Hall of Fame, był także weteranem marynarki wojennej USA, pisarzem, nauczycielem, ojcem, mężem i „po prostu cholernym facetem”, powiedziała jego córka.

Schwoegler był jednym z najdłużej pracujących prezenterów wiadomości w historii nadawania w Bostonie. Zdobył pierwszą nagrodę Emmy w Nowej Anglii dla wybitnego meteorologa i otrzymał wiele innych wyróżnień, w tym prestiżową nagrodę Ohio State Award za najlepszy czas w programie Efekt cieplarniany oraz nagrodę National Outstanding Broadcast Meteorologist Service Award od Amerykańskiego Towarzystwa Meteorologicznego, zgodnie z jego stroną na Facebooku .

Jako członek długoletniego zespołu Eyewitness News WBZ, Schwoegler pracował z prezenterami Jackiem Williamsem i Liz Walker oraz prezenterem sportowym Bobem Lobelem, z których wszyscy znajdują się również w stanowej Galerii Sław Nadawców. Była osobowość telewizyjna pojawiła się także w programie Today Show NBC i CNN, a nawet kilkakrotnie występował z Boston Pops, Wellesley Symphony Orchestra i Boston Civic Symphony.

Wyrażenie „RIP Bruce” było popularne na Twitterze w sobotę, gdy fani Schwoeglera, dziennikarze pracujący i kilku jego byłych kolegów podzieliło się pozytywnymi wspomnieniami o nim.

„Był zasmucony widząc odejście Bruce’a Schwoeglera. Oglądałem dorastającego Bruce’a i miałem zaszczyt pracować z nim @wbz” – napisał Dan Roche, prezenter sportowy i reporter w WBZ. „Miał wspaniałą osobowość i hałaśliwy, piękny śmiech! RIP do legendy!”

Niektórzy czule mówili o audycjach Schwoeglera podczas ogromnej zamieci śnieżnej w 1978 roku, która sparaliżowała stan i zapisała się w historii pogody jako jedna z najgorszych burz, jakie nawiedziły Massachusetts.

„Wszyscy, którzy przeżyliśmy zamieć ’78, mamy niezatarte wspomnienia Bruce’a Schwoeglera, który z tak dobrym humorem prowadził nas przez to zmieniające życie wydarzenie pogodowe. Nadzwyczajna praca – przez wiele dni” – napisała prezenterka WBZ Paula Ebben. „Legenda Nowej Anglii i #WBZ…”

Przed rozpoczęciem nadawania Schwoegler służył jako porucznik marynarki wojennej USA, pracując w meteorologii i oceanografii na Alasce, na Karaibach, na Florydzie i na Północnym Pacyfiku. Posiadał tytuł licencjata z meteorologii i nauk morskich na Uniwersytecie Wisconsin w Madison.

W trakcie swojej dalekosiężnej kariery Schwoegler współpracował również z grupami ekologicznymi i był pierwszym nadawcą w kraju, który doniósł o kwaśnych deszczach, jak wynika z jego strony na Facebooku. Były członek zarządu Icecap, globalnego konsorcjum zajmującego się zmianami klimatycznymi, współpracował również z międzynarodową grupą naukową badającą wpływ wulkanu Soufriere Hills na środowisko na karaibskiej wyspie Montserrat i pobliskich okolicach.

„Mój tata był duszą towarzystwa” — powiedziała córka Schwoeglera. „Był głośny, uwielbiał dobry dowcip i miał nieograniczoną energię. Podejmował ryzyko i nie bał się porażki ani tego, co pomyślą ludzie. Był szalenie inteligentny i miał niestrudzoną etykę pracy. Był majsterkowiczem, który potrafił to zrobić.

Powiązana zawartość:

About Kampreto Nakaya

Check Also

Liczby Mega Millions: Czy jesteś szczęśliwym zwycięzcą wtorkowej kumulacji w wysokości 82 milionów dolarów?

Liczby Mega Millions: Czy jesteś szczęśliwym zwycięzcą wtorkowej kumulacji w wysokości 82 milionów dolarów?

Czy jesteś dziś szczęśliwym zwycięzcą? Chwyć bilety i sprawdź swoje numery. Kumulacja loterii Mega Millions …