Były pracownik państwowy Brooke Merkin oskarżony o równoczesną pracę na dwóch stanowiskach państwowych z naruszeniem prawa o konflikcie interesów

Były pracownik państwowy Brooke Merkin oskarżony o równoczesną pracę na dwóch stanowiskach państwowych z naruszeniem prawa o konflikcie interesów

Pracownik stanu Massachusetts został oskarżony o dwukrotne trzymanie się dwóch stanowych stanowisk jednocześnie z nakładającymi się godzinami.

Wydział Egzekwowania Państwowej Komisji Etyki zarzucił w poniedziałek, że Brooke Merkin naruszyła prawo o konflikcie interesów, wykonując dwie oddzielne prace państwowe w tych samych godzinach.

Komisja wyznaczy publiczne przesłuchanie w sprawie zarzutów przeciwko Merkinowi w ciągu 90 dni.

W komunikacie prasowym komisja podała, że ​​w styczniu 2001 r. Merkin rozpoczął pracę zdalną głównie w pełnym wymiarze godzin dla Centrum Informacji i Analiz Zdrowotnych jako pomoc przy biurku. Miesiąc później komisja twierdzi, że Merkin podjął pracę w niepełnym wymiarze godzin w Biurze Wykonawczym Usług Technologicznych i Bezpieczeństwa jako analityk ds. obsługi w niepełnym wymiarze godzin.

Żadna agencja stanowa nie wiedziała, że ​​Merkin pracowała w drugiej agencji, a komisja twierdzi, że podawała fałszywe wymówki Centrum Informacji i Analiz Zdrowotnych, gdy była niedostępna w godzinach, w których pracowała dla drugiej agencji.

Komisja twierdzi również, że arkusze czasu pracy Merkin złożone między 19 lutego a 1 marca 2021 r. Wykazywały 31 nakładających się godzin, w wyniku czego zapłaciła jej 1200 dolarów w ramach „niezarobionego i nienależnego odszkodowania”.

Merkin próbowała zrezygnować z obu stanowisk w marcu 2021 r., podała komisja, ale obie agencje nie zaakceptowały jej rezygnacji i zamiast tego obie ją rozwiązały.

Według komisji „ustawa o konflikcie interesów zabrania pracownikom państwowym świadomego posiadania interesu finansowego w umowie państwowej. Merkin rzekomo złamał ten zakaz, przyjmując drugą płatną pracę państwową, będąc już zatrudnionym w Rzeczypospolitej. Zakon twierdzi, że kiedy Merkin przesłała do CHIA i EOTSS rozliczenia czasu pracy za zbiegające się godziny, naruszyła zakazy wobec pracowników publicznych, którzy składali fałszywe roszczenia o zapłatę swojemu pracodawcy i próbowali wykorzystać swoje oficjalne stanowiska do uzyskania cennych korzyści, do których nie są uprawnieni. ”

Komisja jest upoważniona do nałożenia kary cywilnej w wysokości do 10 000 USD za każde naruszenie prawa dotyczącego konfliktu interesów.

About Kampreto Nakaya

Check Also

Liczby Mega Millions: Czy jesteś szczęśliwym zwycięzcą wtorkowej kumulacji w wysokości 82 milionów dolarów?

Liczby Mega Millions: Czy jesteś szczęśliwym zwycięzcą wtorkowej kumulacji w wysokości 82 milionów dolarów?

Czy jesteś dziś szczęśliwym zwycięzcą? Chwyć bilety i sprawdź swoje numery. Kumulacja loterii Mega Millions …