Christian Vázquez sugeruje, że będzie otwarty na zjazd Boston Red Sox jako wolny agent: „Zobaczmy, co się stanie”

Christian Vázquez sugeruje, że będzie otwarty na zjazd Boston Red Sox jako wolny agent: „Zobaczmy, co się stanie”

HOUSTON — Przedstawiając się jako członek Astros we wtorkowe popołudnie, Christian Vázquez otworzył drzwi do możliwego zjazdu Red Sox.

Zapytany, co powiedziałby fanom Red Sox po porozumieniu z trzema graczami, które wysłało go do Astros w poniedziałek, Vázquez podziękował Red Sox Nation i zauważył, że ponieważ tej zimy będzie wolnym agentem, jest możliwe, że ci fani nie widzieli ostatniego z niego.

„Dla fanów, będę za wami bardzo tęsknić. To była zabawa. To było elektryczne, każdy mecz w Fenway Park. To wyjątkowe miejsce do zabawy” – powiedział Vázquez. „Nigdy nie wiesz. W przyszłym roku będzie to darmowa agencja, więc nigdy nie wiadomo. Ten świat zatacza wiele kręgów, więc zobaczmy, co się stanie. To biznes, jak powiedziałem wcześniej, ale kocham was. Byliście bardzo dobrzy dla mnie i mojej rodziny i będę za wami tęsknić.

Naciskany na powrót do Bostonu, najnowszy Astro był bardziej dyplomatyczny.

„Będę otwarty” – powiedział Vázquez. „Po raz pierwszy będzie to darmowa agencja. Zobaczymy co się stanie. Nigdy nie wiesz.”

Ostatnie dwa dni były pełne emocji dla łapacza, który jest w organizacji Sox, odkąd został powołany do powołania w 2008 roku. Dowiedział się o transakcji kilka godzin przed tym, jak jego stara i nowa drużyna spotkały się w Minute Maid Park i odbyły treningi mrugnięcia ostatni raz z Red Sox przed zmianą klubu. Po meczu spędził czas z byłymi kolegami z drużyny, takimi jak Xander Bogaerts, w hotelu drużynowym w Bostonie. Przyznał, że to był ciężki dzień.

Bliskie relacje Vázqueza z menedżerem Red Sox Alexem Corą sprawiły, że handel był jeszcze trudniejszy.

„Jesteśmy rodziną. Jestem częścią jego rodziny – powiedział Vázquez. „Przyjechaliśmy z Portoryko. W zimowej piłce prowadził Caguas, a ja grałem przeciwko niemu. To był wspaniały związek od pierwszego dnia i był trudny. Ale to nie znaczy, że nie jesteśmy jeszcze blisko. Nadal jesteśmy przyjaciółmi. Będziemy pisać, dzwonić i kibicować sobie nawzajem. Teraz jest w innym mundurze. To jedyna rzecz.

Zapytany o swoje ulubione wspomnienia w stroju Red Sox, Vázquez wrócił do swojego debiutu w lidze w 2014 roku, zwycięstwa w World Series w 2018 roku i startu w home runie w trzecim meczu ALDS w październiku zeszłego roku. Chce stworzyć więcej wspomnień w mundurze z Houston.

„Zadzwoniłem do mojej żony przez FaceTime, a ona zobaczyła mnie w tym mundurze i powiedziała „O mój Boże”. Ale to jest gra” – powiedział Vázquez. „Ten mundur, który nosiłem, oddałem wszystko temu miastu Bostonowi, wszystko, co dostałem. I mieliśmy razem wiele dobrych wspomnień. To nowy rozdział w mojej książce i mojej karierze tutaj. Zobaczmy, gdzie trwają te wspomnienia. Mam nadzieję, że te wspomnienia będą kontynuowane tutaj.”

Vázquez zadebiutował w Astros w dziewiątym inningu przeciwko Red Sox we wtorek wieczorem, godząc się z Tannerem Houckiem w dziewiątym inauguracji wygranego 2:1 Bostonu.

Powiązane linki:

JD Martinez, Nathan Eovaldi pozostają w Boston Red Sox po terminie handlu: „Sądzimy, że mamy szansę na wygraną” – mówi Chaim Bloom

Xander Bogaerts przyznaje, że nie ma pewności co do kierunku Boston Red Sox po transakcji z Christianem Vázquezem: „Wychodzi duży kawałek”

Rafael Devers powracający do składu Red Sox prowadzi Boston do wygranej 2:1 z Astros

About Kampreto Nakaya

Check Also

MDU aka TRP – Ziyawa ft. Sino Msolo

MDU aka TRP rallies to release the song titled “Ziyawa” featuring Sino Msolo on vocals. …