Handel Erica Hosmera rozwiązuje pierwszy podstawowy problem Red Soxa, gdy eksperyment Franchy Cordero dobiega końca: „Staraliśmy się znaleźć stabilność”

Handel Erica Hosmera rozwiązuje pierwszy podstawowy problem Red Soxa, gdy eksperyment Franchy Cordero dobiega końca: „Staraliśmy się znaleźć stabilność”

HOUSTON – Zajęło to cztery miesiące, ale Red Sox wreszcie ustalili swoją pierwszą podstawową pozycję.

Przejęcie przez Boston Erica Hosmera kończy trwającą cały sezon debatę na temat tego, kto powinien zajmować jedną z największych pozycji na diamentie dla Red Sox. Przez ostatnie dwa miesiące, menedżer Alex Cora powiedział, że Hosmer będzie „dużo grał”, co oznacza, że ​​jest codziennym starterem. Dla zespołu, który w pierwszych 105 meczach sezonu uzyskał praktycznie zerową produkcję od Bobby’ego Dalbeca, Travisa Shawa i Franchy’ego Cordero, dodanie czterokrotnego zdobywcy Złotej Rękawiczki Hosmera jest mile widziane.

„Walczyliśmy o znalezienie stabilności na pierwszej pozycji bazowej tutaj. Uważamy, że Eric to zapewni” – powiedział główny oficer baseballu Chaim Bloom. „Myślę, że będzie pomocny między liniami i w klubie i jesteśmy podekscytowani, że go tutaj sprowadzimy”.

Hosmer, teraz 32-letni, nie jest takim ofensywnym graczem, jakim był, gdy San Diego dało mu przedłużenie o 8 lat, 144 miliony dolarów przed sezonem 2018. Ale jego liczby – średnia 0,272 i 0,727 OPS w 90 meczach w tym sezonie – stanowią ulepszenie w stosunku do okropnych liczb Bostonu na tej pozycji. Wchodząc w środę, Sox zajmuje 26. miejsce zarówno pod względem średniej (0,226), jak i OPS (0,665) od swoich pierwszych baz. I nie wspominając o problemach obronnych.

Od końca kwietnia Dalbec i Cordero przebywają w plutonach na tej pozycji, a Cordero pokazał błyski w maju, zanim stał się odpowiedzialnością po obu stronach piłki w miarę upływu lata. Ten eksperyment się skończył. We wtorek Cordero otrzymał opcję z powrotem do Triple-A, gdzie nie grał od 28 kwietnia. Robi to, tracąc 45,5% (35 z 77) występów płytowych w lipcu, popełniając siedem błędów w miesiącu. Dalbec prawdopodobnie będzie wybierał starty przeciwko leworęcznym, chociaż Hosmer uderza ich dość dobrze i jest opcją rezerwową dla Rafaela Deversa z trzeciej bazy.

„W pewnym sensie jesteśmy bardziej kompletnym zespołem” – powiedziała Cora. „Możemy robić różne rzeczy, których nie byliśmy w stanie zrobić kilka dni temu”.

Hosmer to tani dodatek o niskim ryzyku dla Red Sox, który zapewnia natychmiastowe ulepszenie w razie potrzeby. A koszt nabycia był znikomy. Boston wysłał lewicowego Jaya Groome’a ​​(byłego kandydata z pierwszej rundy, który wydawał się nie mieć wielkiej przyszłości w organizacji) do Padres w zamian za Hosmera i dwóch kandydatów na niskim poziomie. A najważniejszy kawałek? Padres wysłali około 44 milionów dolarów w gotówce, co oznacza, że ​​Red Sox są winni Hosmerowi minimum ligowe (między 700 000 a 800 000 dolarów) w każdym z następnych trzech lat. Umowa, jak powiedział Bloom, została zawarta szybko, gdy Hosmer wykorzystał swoją klauzulę o braku handlu, aby zawetować transakcję z ostatnimi obywatelami. Ale Soxowie byli w Hosmerze od jakiegoś czasu.

„Jeśli możesz sobie wyobrazić coś, o czym moglibyśmy rozmawiać z Padres, jestem gotów założyć, że prawdopodobnie tak zrobiliśmy w pewnym momencie” – powiedział Bloom.

Piękno dodatku Hosmera polega na tym, że Red Sox mogą go trzymać tak długo, jak chcą, przy zerowym ryzyku finansowym. Jest związany kontraktem do 2025 roku i w tym czasie Boston będzie mu winien łącznie około 2,5 miliona dolarów. Jeśli chcą go wymienić lub uwolnić, tylko po to będą na haczyku. To ważne, ponieważ oczekuje się, że czołowy Triston Casas obejmie pierwszą podstawową rolę w pełnym wymiarze godzin w pewnym momencie w 2022 lub 2023 roku. Posiadanie Hosmera daje natychmiastowe ubezpieczenie Red Sox.

„To nic nie znaczy, jeśli chodzi o to, co myślimy o nim, o jego przyszłości lub o tym, co może osiągnąć” – powiedział Bloom. „Myślimy, że będzie ogromną częścią naszej przyszłości. To tylko jedna rzecz, którą powinien zrobić dobrze i pozwolić mu rozwijać się we własnym tempie.

„Jak przez cały czas mieliśmy nadzieję, harmonogram Tristona zostanie określony przez Tristona” – powiedział. „Zwłaszcza w miejscu takim jak Boston, ale tak naprawdę, nigdzie, nigdy nie chcesz wprowadzać kandydata do głównych lig z powodu desperacji lub potrzeby. Chcesz, żeby tak było, bo zawodnik jest naprawdę gotowy.

Teoretycznie Hosmer mógłby grać jako pierwszy do końca sezonu i ostatecznie być mentorem Casasa, którego zna ze wspólnych treningów na południowej Florydzie. W przyszłym roku, jeśli JD Martinez nie wróci, Hosmer może stać się opcją DH dla Bostonu. Jak na ironię, przed sezonem 2018 krążyły pogłoski, że Red Sox albo podpiszą Martineza, albo Hosmera jako swojego wielkiego wolnego agenta.

„Pamiętam, kiedy dostałam pracę w 2017 roku, w mieście rozmawiano Hosmer lub JD Teraz mamy ich oboje razem” – powiedziała Cora.

Hosmer, który wystąpił z Royals i pomógł im wygrać World Series w 2015 roku, nie jest już główną gwiazdą. Ale będzie ważnym elementem dla zespołu Red Sox, który chce wcisnąć się w postseason.

„(On) ma rodowód World Series, był tam, zrobił to. Może gra z chipem na (jego) ramieniu” – powiedziała Cora.

„Ktokolwiek wchodził, nie musi ponosić obrazy” – dodała Cora. „Muszą po prostu wykonać swoją część”.

Powiązane linki:

Przedstawiciel handlowy Eric Hosmer: Boston Red Sox otrzymuje 1B, 2 perspektywy dla Jaya Groome’a; Padres odbiera cały kontrakt od Hosmera

Xander Bogaerts przyznaje, że nie ma pewności co do kierunku Boston Red Sox po handlu Christiana Vázqueza: „Wychodzi duży kawałek”

JD Martinez, Nathan Eovaldi pozostają w Boston Red Sox po terminie handlu: „Sądzimy, że mamy szansę na wygraną” – mówi Chaim Bloom

About Kampreto Nakaya

Check Also

DJ Perez – Soulful Amapiano Vibes

The weekend is upon us again and DJ Perez makes a good move with his newest …