Niektórzy lokatorzy zawalonego mieszkania przy Mill Street w Worcester są w stanie dojść do porozumienia z właścicielami nieruchomości, inni muszą wrócić do sądu

Niektórzy lokatorzy zawalonego mieszkania przy Mill Street w Worcester są w stanie dojść do porozumienia z właścicielami nieruchomości, inni muszą wrócić do sądu

Samuel Okai nie mógł spać, odkąd 15 lipca dach budynku, w którym mieszkał, zawalił się w jego kamienicy.

Budzi się w środku nocy, bojąc się, że dach znów się na niego zawali.

Okai mieszkał w jednym z czterech mieszkań bezpośrednio dotkniętych, gdy dach 267 Mill Street zawalił się na drugie i trzecie piętro budynku i mówi, że został ranny, gdy to się stało.

Nie był również w stanie zebrać żadnych swoich rzeczy i powiedział 4 sierpnia, że ​​ma na sobie tę samą parę szortów, które miał na sobie, gdy doszło do incydentu.

Okai i jego współlokatorzy spędzili długi dzień w sądzie w czwartek, czekając na swoją kolej na mediację. Chociaż Okai czekał cały dzień na ławkach przed Sądem Mieszkaniowym Worcester, powiedziano mu, że musi wrócić w piątek rano, aby omówić, kiedy i jak uzyska dostęp do swoich rzeczy i gdzie one się znajdą.

Okai nie był sam, niektórym innym lokatorom kazano wrócić do sądu w piątek rano, a ci, którzy nie mogli, mieli wrócić w następny czwartek.

Sędzia Diana Horan powiedziała prawnikom obu stron, aby pracowali nad umowami poza sądem, mając nadzieję, że uda im się osiągnąć porozumienia i złożyć je elektronicznie do czwartku, aby najemcy nie musieli wracać.

Najemcy, którzy mogli wziąć udział w mediacji, doszli do porozumienia, kiedy i gdzie przeniosą swój dobytek ze skazanego budynku.

Kiedy wychodził z kortu w czwartek po południu, Okai powiedział, że był już zestresowany, a powrót do sądu nie był dla niego łatwy.

Najemcy zostali po raz pierwszy postawieni przed sądem przez właścicieli nieruchomości, 267 Mill Street LLC, 25 lipca, gdy właściciele próbowali uzyskać pozwolenie na przeniesienie rzeczy najemców z budynku, ale Horan kontynuował sprawę, ponieważ miasto potępiło budynek , co oznacza, że ​​nikt nie powinien być wpuszczany do środka.

Druga rozprawa sądowa, która odbyła się 27 lipca, również zakończyła się jakimikolwiek porozumieniami, ponieważ 267 Mill Street LLC i jej zarządca nieruchomości Michelle Fren oferowali najemcom magazyny na ich własność tylko w lokalizacjach w Brockton i North Chelmsford, co według Horana było nie do przyjęcia.

W czwartek w sądzie adwokaci z Community Legal Aid zaoferowali lokatorom swoje usługi jako prawnicy na jeden dzień, a adwokat Craig Ornell reprezentował osobiście kilkunastu lokatorów. Inni najemcy przeszli mediację bez adwokata.

Prawnicy opracowali wzór umowy dla najemców i wynajmującego, określający prawa najemców do wnoszenia przyszłych pozwów przeciwko właścicielom, sposobu i czasu odzyskania ich rzeczy, miejsca i sposobu ich przechowywania, dostępu do zdjęć w celach ubezpieczeniowych i innych oraz ochrona mienia osobistego m.in.

Jedynym spornym punktem dla adwokata 267 Mill Street LLC, Waltera Jacobsa, było sformułowanie w umowie, w której stwierdzono, że mieszkańcy twierdzą, że ich najem pozostaje nienaruszony. Jacobs powiedział, że nie chce podpisywać umów, w których wyraźnie zaznaczono, że najem pozostaje nienaruszony, ponieważ nie wierzy, że tak jest i został rozwiązany, gdy budynek został skazany.

Adwokaci najemcy zgodzili się na zmianę języka, aby pokazać, że podpisanie umowy nie oznaczało, że Jacobs przyznał się do nadal istniejącego najmu.

Choć istniał wzór umów, każdy najemca miał sporządzoną własną, zindywidualizowaną umowę.

Najemca William Mensah był w stanie osiągnąć porozumienie z właścicielami, w ramach którego zapłacą za przeprowadzkę za przeniesienie jego rzeczy do wybranego przez niego magazynu i zapłacą za przechowywanie tam jego rzeczy.

Powiedział, że zaproponowali przechowywanie jego rzeczy w magazynie kapsułowym na terenie 267 Mill Street, ale zdecydował się na własny magazyn. Nie powiedzieli mu, kiedy będzie mógł się wyprowadzić, ale powiedzieli, że dadzą mu 48-godzinne wypowiedzenie, kiedy ich przeprowadzki będą gotowe.

Tatiana Borges i jej mąż już zaczęli wyprowadzać swoje rzeczy z budynku przed rozprawami sądowymi, a Borges powiedziała, że ​​podczas próby wyprowadzenia się z budynku złamała kostkę.

Próbując po prostu wykonać przeprowadzkę, Borges powiedziała, że ​​jej mąż wynajął UHaul i przeniósł swoje rzeczy do własnego magazynu przed rozprawami sądowymi. Borges powiedziała, że ​​nie jest pewna, czy właściciele nieruchomości zapłacą za jej przeprowadzkę i przechowywanie, ponieważ ona i jej mąż sami ją nabyli, zanim sąd był zaangażowany.

W trakcie mediacji powiedziała, że ​​właściciele nieruchomości zgodzili się przenieść pozostałe rzeczy, które mieli w swojej kuchni, na parter, a ona i jej mąż sami je przeprowadzą.

Borges powiedziała, że ​​żałowała, że ​​nie zgodzili się zapłacić za magazyn i przeprowadzki, z których już korzystała.

Podobnie jak Okai, Jacob Elbirt był w jednym z mieszkań bezpośrednio dotkniętych zawaleniem się dachu.

Elbirt miał wystarczająco dużo czasu, aby złapać kota, gdy dach się zawalił, co według niego i jego współlokatorki Trish Depiro brzmiało jak lądowanie meteorytu.

Powiedział, że był prawie nagi, kiedy wychodził z budynku i musiał wymienić prawie każdą posiadaną odzież.

Elibirt powiedział, że był w stanie dojść do porozumienia, że ​​będzie przechowywać swoje rzeczy w kapsułce na terenie posiadłości i że właściciele zapłacą za przeniesienie kapsuły do ​​miejsca, w którym teraz mieszka.

Ponieważ Elbirt był w jednym z mieszkań, które „naleśnikowały” jeden na drugim, gdy zawalił się dach, powiedział, że nie jest pewien, kiedy robotnicy budowlani będą mogli wejść i spróbować wyjąć rzeczy najemców, i powiedział, że może to zająć kilka tygodni.

Powiedziano mu, że inni lokatorzy, których mieszkania nie zostały bezpośrednio dotknięte, najpierw wyprowadzą swoje rzeczy, a następnie pracownicy budowlani zajmą się tymi mieszkaniami.

„Jestem zadowolony z przeniesienia moich rzeczy, Elbirt powiedział, że to był po prostu frustrujący proces, ponieważ był tak powolny” – powiedział.

Elbirt nie jest również pewien, czy którykolwiek z jego rzeczy będzie można uratować, ponieważ oprócz zawalenia się dachu, do mieszkań przedostawała się woda z ulewnego deszczu, zanim zakryto dziurę w dachu i od tego czasu obszar doświadczył ekstremalnych upałów.

W przeciwieństwie do wielu innych lokatorów Elbirt był w stanie znaleźć mieszkanie, ale musiał udać się do Connecticut, aby to zrobić, powiedział, że rynek mieszkaniowy Worcester jest absurdalny. Pracuje w informatyce w mieście i chodzi do szkoły na Worcester State University i będzie musiał dojeżdżać przez około godzinę dla obu z lokalizacją swojego nowego mieszkania.

Podczas gdy niektórzy lokatorzy byli w stanie rozwiązać swoje sprawy z właścicielami nieruchomości w sądzie w czwartek, wielu wyraziło, że będą szukać kroków prawnych przeciwko właścicielowi nieruchomości w postaci odszkodowań, utraconych zarobków i stresu psychicznego.

Powiązana zawartość:

About Kampreto Nakaya

Check Also

Powerball: Zobacz zwycięskie liczby w sobotnim losowaniu o wartości 48 milionów dolarów

Powerball: Zobacz zwycięskie liczby w sobotnim losowaniu o wartości 48 milionów dolarów

Czas złapać bilety i sprawdzić, czy jesteś wielkim zwycięzcą! Kumulacja loterii Powerball została ponownie zresetowana …