Weekend inauguracyjny Davida Ortiza Hall of Fame to przypomnienie najwspanialszych dni Red Sox na Fenway |  Matt Vautour

Weekend inauguracyjny Davida Ortiza Hall of Fame to przypomnienie najwspanialszych dni Red Sox na Fenway | Matt Vautour

COOPERSTOWN, NY — U szczytu kariery Pedro Martineza w Boston Red Sox jego starty w domu były wyjątkowym i wyjątkowym przeżyciem.

Nie tylko ze względu na to, jaki był wspaniały, ale w tamtych czasach Fenway Park miał dodatkową energię. Zastrzyk dodatkowego zainteresowania ze strony dominikańskich mieszkańców Nowej Anglii nadał dawnej boisku, a czasem dusznej grze, wyraźną radość, która zwiększyła zainteresowanie i sprzedaż biletów. Flaga Republiki Demokratycznej z czerwono-niebieskim krzyżem wyróżniała się na tle całej zieleni Fenway jak ozdoby świąteczne. Fani chcieli nie tylko oglądać boisko Martineza, ale także poczuć boisko, kiedy to zrobił.

Pojawienie się Davida Ortiza przeniosło tę atmosferę i Red Sox na inny poziom.

W ten weekend wprowadzenie Ortiza ożywiło tę atmosferę w Cooperstown.

Weekend Hall of Fame zawsze zmienia rodzinne miasto baseballu w satelitarny rozdział. Podczas gdy dla Tony’ego Olivy i Jima Kaata było wielu fanów Twins, 22-24 lipca 2022 był bez wątpienia Wielkim Weekendem Papi. Tysiące dominikańskich fanów i mediów odbyło pielgrzymkę z karaibskiej wyspy na północno-wschodnie lotniska, podczas gdy fani z Bostonu zalali Route 90, ponownie spotykając się w wiosce w centrum Nowego Jorku.

Od początku piątkowych wydarzeń Hall of Fame, dominikańskie flagi i Ortiz, koszulki, T-shirty, czapki i transparenty zdobiły miasto oraz pamiątki od graczy Red Sox i Dominikanów, które były szybko sprzedawane w oficjalnym sklepie Hall of Fame i wszystkich innych inne sklepy z pamiątkami w górę iw dół Main St.

Pieśni „Papi! Papi! Papi!” wstał organicznie, przed sobotnią Paradą Legend i podczas niej, na kilka godzin przed rozpoczęciem ceremonii wprowadzenia i w każdej chwili jego imię zostało wymienione na ceremonii jeszcze przed jego przemówieniem. Dotarli do crescendo, kiedy wszedł na scenę.

Podzielił swoją mowę między hiszpański i angielski i ściągnął okrzyki w obu językach.

W transmisji MLB Network Harold Reynolds nazwał baseballowy Woodstock fanów pod wysuwanymi markizami otaczającymi Clark Sports Center w Cooperstown jako największy, jaki widział w ciągu dwóch dekad transmisji. Hall of Fame oficjalnie oszacował tłum na darmowej imprezie na 35 000.

Podczas gdy browar Cooperstown wyprodukował Big Papi Pilsner na ten weekend, browar Ommegang, browar na farmie kilka mil od Hall of Fame, zrobił o jeden lepszy wynik. Organizują afterparty – Cooperstown Dominican Latin Fest, który jest obchodzony jako święto „jednego z największych latynoskich graczy wszechczasów”.

Spodziewają się dużego tłumu, maksymalnie 5000. Mogą zwiększyć tę sumę po tym, jak Ortiz zachęcił ludzi do pojawienia się w sobotę na jego konferencji prasowej przed wprowadzeniem.

Miłość do Ortiza przypomina, że ​​weekend wprowadzający i Hall of Fame muszą ewoluować, ponieważ wielu wspaniałych latynoskich graczy będzie podążać za nimi w nadchodzących latach, a ich fani prawdopodobnie odwiedzą muzeum. Fani z Ameryki Łacińskiej wypełniają nimi Galerię Sław i gospodarkę Centralnego Nowego Jorku. Nie byłoby trudno sprawić, by tymczasowe oznakowanie, które jest tworzone od nowa, było dwujęzyczne. Sala mogłaby również umieścić ekrany wideo w większej liczbie miejsc, a niektóre z tłumaczeniami.

W imieniu dominikanów, którzy się pojawili i tych, którzy się nie pojawili, Ortiz zaprosił Amerykanów do odwiedzenia.

„Uznaj to za otwarte zaproszenie do odwiedzenia mojej wyspy” – powiedział. „Mamy wielu dobrych i szczęśliwych ludzi oraz piękne plaże, na które można się wybrać, gdy jest tu mroźno”.

To nie była mroźna niedziela. Martinez upajał się upałem i ciepłem towarzyszącym dominikańskiemu świętowaniu.

„To poczucie dumy. Dla nas wszystkich. Przywołuje wspomnienia z czasów, kiedy zostałem wprowadzony. Nie spodziewałem się niczego mniej – powiedział. „Spodziewałem się, że Dominikanie pojawią się i będą wspierać nie tylko Davida, ale wszystkich, którzy są tutaj”.

Powiązana zawartość:

About Kampreto Nakaya

Check Also

General C’mamane – Passion ft. uJeje Yibhoza

General C’mamane has gotten everyone vibing to the Gqom tune titled “Passion” featuring uJeje Yibhoza. …