„Wszyscy staramy się być jak Bill Russell”: Patrioci Devin McCourty, Matthew Slater świętują legendę Celtics, starają się podążać za jego przykładem

„Wszyscy staramy się być jak Bill Russell”: Patrioci Devin McCourty, Matthew Slater świętują legendę Celtics, starają się podążać za jego przykładem

FOXBOROUGH — Kiedy w poniedziałek po południu schodził z boiska treningowego Patriotów, Matthew Slater nie rozmawiał jeszcze z ojcem o śmierci Billa Russella.

Ale Slater wiedział, co wielki Celtics i przywódca praw obywatelskich oznaczał dla kariery zarówno jego, jak i ojca, jako zawodowych sportowców.

Jackie Slater, NFL Hall of Famer z Los Angeles Rams, dorastała w Jackson w stanie Mississippi, kiedy stan i większość południa były segregowane.

„Do szkół integracyjnych chodził dopiero w dziesiątej klasie. Poszedłem do HBCU w stanie Jackson. Chodził do szkoły z białymi tylko przez dwa lata” – powiedział w poniedziałek Matthew Slater. „Potem zostaje powołany do wojska przez Baranów w Kalifornii i śmiertelnie się boi. Nie wiedział, jak to będzie i jak będzie traktowany. Od czasów liceum nie miał białych kolegów z drużyny i to doświadczenie nie było dobre. Mogę cię o tym zapewnić.

„Aby spojrzeć na facetów takich jak Bill Russell i (Wilt) Chamberlain), (Muhammad) Ali, Jim Brown i Jackie Robinson, którzy najwyraźniej naciskali na czarnych sportowców i przełamywali bariery, z pewnością natychmiast skorzystał na tym jako debiutant w 1976 roku – kontynuował Slater. „Wiem, jak bardzo jest wdzięczny tym wszystkim mężczyznom za uczynienie tej sytuacji taką, jaka była dla niego. Widzenie tego typu zmian w swoim życiu naprawdę go zwaliło. Byłby pierwszym, który by ci powiedział, że ceni Billa Russella bardziej niż ktokolwiek z nas.

Bill Russell umiera: Celtics, świat NBA reaguje na śmierć Hall of Famer w 88

Pokolenie później Slater, który całą swoją karierę grał w Nowej Anglii tak jak Russell, powiedział, że nadal czerpie korzyści ze ścieżki, którą stworzył Russell.

„Naprawdę trudno wyrazić słowami, co człowiek taki jak Bill Russell miał na myśli nie tylko dla tego miasta, ale także dla profesjonalnych sportowców i czarnych sportowców oraz postępu, jaki widzieliśmy w tym kraju w ciągu ostatnich 60 lat” – powiedział Slater. „Jestem beneficjentem działań mężczyzn i kobiet, takich jak Bill Russell, którzy byli gotowi wyjść naprzeciw i bronić czarnych sportowców i czarnoskórych Amerykanów i naprawdę naciskać na zmiany i naciskać na równość. Nie wyobrażam sobie, że musiałbym przechodzić przez to, przez co musiał przejść, zwłaszcza na początku swojego życia i kariery”.

Bill Russell umiera w wieku 88 lat, jak ogłosiła rodzina legendy Celtics: „Zrozumienie walki przez Billa oświeciło jego życie”.

Devin McCourty podziwiał odwagę, jaką okazywał Russell.

„W tamtych czasach wymagało to czegoś więcej niż odwagi. Musisz pomyśleć o bezpieczeństwie swoim i swojej rodziny, aby wyjść i to zrobić. Robisz to tylko wtedy, gdy myślisz o sprawie, która jest większa od ciebie” – powiedział. „Przemawia do charakteru mężczyzny. Jego postać przyciągała ludzi i co ludzie starali się naśladować i naśladować”.

Zarówno Slater, jak i McCourty chcą być częścią postępu sprawiedliwości rasowej i relacji dla następnej generacji graczy.

„Jako sportowiec, który może grać w tej dziedzinie, czerpałem wiele inspiracji i motywacji z tego, jak postrzegał rzeczy i jaką rolę odegrał dla czarnych sportowców, aby odnieśli sukces w tym mieście” – powiedział McCourty. „Wszyscy tutaj staramy się być jak Bill Russell. W dniu, w którym odszedł, myślę, że wspaniale jest móc rozmawiać o nim, o jego poświęceniach io tym, co miał na myśli, oczywiście w koszykówce, ale we wszystkich sportach.

Slater zgodził się.

„Wszyscy mamy obowiązek dbać o dary, które otrzymaliśmy, i być dobrymi zarządcami darów, które otrzymaliśmy, a następnie rozwijać te dary i możliwości oraz przekazywać je następnemu pokoleniu” – powiedział Slater. „Jestem głęboko przekonany, że postęp jest możliwy bez względu na okoliczności. Ludzie mogą zmienić swoje serca, przekonania, poglądy. Mogą się spotkać. Jako chrześcijanin wierzę, że jest ku temu powód.

„To, że stoję tutaj w 2022 roku i zostałem powitany w tej społeczności tak, jak ja, świadczy o postępie, jaki osiągnęliśmy w Bostonie i Nowej Anglii” – kontynuował. „Oczywiście jest miejsce na ulepszenia, ale z pewnością powinniśmy uczcić Billa Russella i postęp, który dokonał się na skalę społeczną, a ludzie tacy jak on torują mu drogę”.

About Kampreto Nakaya

Check Also

KayGee TheVibe – Umsebenzi ft. Boontle RSA

KayGee TheVibe brings in rising vocalist Boontle RSA to deliver the song he captioned “Umsebenzi“. …